КАФЕДРА МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН ТА ІННОВАЦІЙНОГО ПРОЕКТУВАННЯ
ВАС ВІТАЄ КАФЕДРА МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН ТА ІННОВАЦІЙНОГО ПРОЕКТУВАННЯ!
Вас вітає найунікальніше кафедра в Україні, яка поєднує класичні математичні із сучасними трендовими проектними дисциплінами, логічне мислення з креативним, алгоритмічне моделювання з інноваційним проектуванням, традиційні методики з інноваційними підходами до вирішення нагальних прикладних завдань людства. З огляду на освітні реалії в країні кафедра постійно розвивається та оновлюється. На сьогодні кафедра охоплює два важливі напрями освітньої діяльності: викладання математичних дисциплін та розвиток університетської стартап екосистеми, зокрема, навчання студентів технологіям розробки інноваційних проектів. Обидва напрямки в значній мірі визначають якість фундаментальної підготовки майбутніх фахівців. У той же час, однією з найважливіших складових освітнього процесу є прикладна спрямованість дисциплін, закріплених за кафедрою. Кафедра в Університеті забезпечує загальну фізико-математичну, прикладну математичну та підготовку з інноваційного проектування для студентів факультетів Інформаційних систем та технологій, Економіки та менеджменту, Юридичного, Психології та соціальних технологій, а також навчання математиці і фізиці студентів Фахового бізнес-коледжу.
Суспільство, наука, підприємництво та освіта сучасності стають дедалі більш технологічними та інноваційними, У новій інтелектуалізованій світовій економіці, де традиційні уявлення про правила ведення бізнесу, конкуренцію та ринки змінюються, все більш поширеними інноваційними структурами стають проєкти у формі стартапів. Серед основних компетентностей майбутніх фахівців, затребуваних роботодавцями є такі, як креативне і критичне мислення, уміння працювати в команді, розробляти інноваційні проекти, управляти ними та презентувати результати. Всі ці навички студенти Університету можуть набути не лише при вивченні дисциплін кафедри, а й на івентах студентського підприємницького стартап клубу «StartUpClub EU», який активно функціонує під керівництвом сертифікованих викладачів кафедри, фахівців-практиків та менторів-стартаперів задля розвитку підприємницьких навичок та досвіду з інновацій у студентів.
На кафедрі працюють висококваліфіковані викладачі-науковці, кандидати наук, доценти, досвідчені викладачі-практики.
Основні зусилля кафедра на теперішньому етапі свого розвитку спрямувала на впровадження інноваційних технологій та методів у процес навчання задля підняття навчального процесу на новий рівень аналітичної активності студентів та підвищення якості їх навчання.
Конкурентні переваги кафедри:
створення та реалізація студентських ІТ-проектів та стартапів в рамках навчання у стартап клубі Європейського університету;
участь у міжнародних програмах з академічного підприємництва, розвитку стартап екосистеми та студентському стартап русі.
участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах інноваційних проектів, пітчингах стартапів, інкубаторах та акселераторах з професійним менторством;
можливість отримання сертифікатів з технологій стартапів та інноваційного проектування, в тому числі міжнародних.
Від 1995 року кафедра готує своїх студентів до щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Цифрова трансформація в економіці, менеджменті і бізнесі. Проблеми науки, практики і освіти», що присвячена проблемам застосування інформаційних технологій у всіх галузях людської діяльності, прийняттю оптимальних рішень, інноваційним технологіям та методам навчання.
Основні дослідження на кафедрі проводяться у рамках таких наукових напрямів:
розробка та розвиток методів математичного моделювання процесів та об’єктів різної природи;
обґрунтування прийняття управлінських рішень в в складних техніко-економічних системах;
методи організації ефективних обчислень в комп’ютерних системах; методи та засоби аналізу складних систем;
методи і засоби аналізу та проектування програмних систем; моделювання та проектування складних систем та процесів;
методи та технології розробки та управління проектами, стартапами, створення та розвиток ІТ-продуктів.
ПІЗНАВАЛЬНО ПРО МАТЕМАТИКУ І ПРИРОДНИЧІ ДИСЦИПЛІНИ
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 320-р затверджено план заходів щодо популяризації природничих наук та математики до 2025 року.
Зазначене рішення спрямоване на популяризацію природничих наук і математики, підвищення зацікавленості до них серед українських школярів та студентської молоді, забезпечення сучасної і якісної математичної освіти, та формування належного рівня математичних компетентностей.
Нижче надаємо посилання на віртуальний проєкт “Пізнавально про математику” електронних навчальних ресурсів, спрямованих на розвиток математичної компетентності учнів та студентів, застосування математичних інструментів для розв’язання ігрових та стратегічних задач різного рівня складності. Рекомендований електронний ресурс є освітнім майданчиком для вивчення математики на базі публічної бібліотеки.
Проект включає такі складові:
– ресурси та сервіси для тих, хто навчає;
– ресурси та сервіси для тих, кого навчають;
– онлайнові майданчики для творчого навчання, котрі модерують бібліотекарі;
– ресурси та сервіси щодо ефективного використання ІКТ на допомогу освіті, самоосвіті юнацтва.