МИ НАВЧАЄМО НАЙСУЧАСНІШИМ ІНФОРМАЦІЙНИМ ТЕХНОЛОГІЯМ!
Кафедра готує фахівців за такими освітніми рівнями та ступенями:
- Бакалавр (спеціальності: 121 «Інженерія програмного забезпечення», 122 «Комп’ютерні науки», 125 «Кібербезпека»)
- Магістр (спеціальності: 122 «Комп’ютерні науки», 125 «Кібербезпека»).
Випускники кафедри застосовують набуті в університеті знання та навички у всіх сферах інформаційних технологій, програмування, кібербезпеки та захисту інформаційно-комунікаційних систем, що є засадами сучасного цивілізованого світу.
Випускники кафедри застосовують набуті в університеті знання та навички у всіх сферах інформаційних технологій, програмування, кібербезпеки та захисту інформаційно-комунікаційних систем
Основні переваги навчання на кафедрі:
проектний підхід, навчаєшся, виконуючи власний стартап
міцна сінергія із ІТ сектором
насичений гнучкий навчальний план
креативні викладачі
Кадровий склад.
На кафедрі працюють висококваліфіковані фахівці своєї справи, з досвідом практичної роботи у ІТ.
Основні зусилля кафедра на теперішньому етапі свого розвитку спрямувала на впровадження інноваційних технологій та методів у процес навчання.
Якісно впроваджуються та застосовуються новітні технології та засоби навчання:
- комп’ютерні аудиторії обладнані сучасною технікою та програмним забезпеченням;
- поглиблюється практика дистанційного навчання;
- захисти курсових робіт та проектів відбуваються із застосуванням інтерактивних дошок та комп’ютерної техніки;
- впроваджуються хмарні ресурси для збереження та передачі інформації;
- вдосконалена система формування компетентностей бакалаврського та магістерського рівнів на підґрунті їх гармонізації з професійними стандартами роботодавців.
Ці заходи спрямовані на підняття навчального процесу на новий рівень аналітичної активності студентів та сприяють підвищенню якості навчання.
За час свого навчання студенти отримують знання та навички, достатні для експлуатації та захисту сучасних інформаційних систем, таких як: автоматизовані системи управління, системи штучного інтелекту та інтелектуальні системи обробки інформації та прийняття рішень.
Студенти вивчають:
- принципи побудови та архітектури сучасних автоматизованих систем;
- методи побудови і аналізу типових моделей баз даних та знань, складних об’єктів і систем;
- методи розробки системного і прикладного програмного забезпечення для автоматизованих систем різноманітного призначення;
- мови програмування (Python, C++, C#, Java, JavaScript, PHP, HTML, SQL);
- прикладні програмні пакети (Microsoft Office, Open Office, Paradox, Adobe PhotoShop, CorelDraw, Мathcad, Mathlab, NetCracker, Electronic Workbench, Tableau, Data Mining);
- геоінформаційні системи (ArcGIS) – як інструментарій візуалізації та аналізу статистичної і просторової інформації та редактор географічних карт;
- методи аналізу і побудови типових моделей обробки інформації в області бізнесу, менеджменту та підприємництва;
- програмні засоби для задач менеджменту та маркетингу, створення мультимедійних систем.
Від 1995 року кафедра проводить і готує своїх студентів до щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології в економіці, менеджменті і бізнесі. Проблеми науки, практики і освіти», що присвячена проблемам застосування інформаційних технологій у всіх галузях людської діяльності, прийняттю оптимальних рішень, активним формам навчання.
Також студенти та викладачі кафедри беруть активну участь в організації і проведенні Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання забезпечення кібербезпеки та захисту інформації», яка проводиться щорічно Європейським університетом разом з Національним авіаційним університетом з 2014 року.
Основні дослідження на кафедрі проводяться у рамках таких наукових напрямів:
- проектування комп’ютерних мереж та методів захисту інформації; проектування баз даних та баз знань;
- методи організації ефективних обчислень в комп’ютерних системах; методи та засоби аналізу транспортних систем;
- методи і засоби аналізу та проектування програмних систем; методи і засоби інтелектуалізації комп’ютерних і програмних систем;
- методи та засоби захисту кіберпростору. організації служби інформаційної безпеки та кіберзахисту підприємств та установ, здійснення моніторингу інформаційної безпеки
Гончаренко Юлія Юріївна – професор кафедри, доктор технічних наук, доцент. У 2008 році закінчила Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості за спеціальністю: «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг». Отримала звання доцента кафедри інформаційної безпеки у 2013 році. У 2015 році захистила докторську дисертацію на тему: «Інформаційно-технічні методи запобігання надзвичайним ситуаціям терористичного характеру на потенційно-небезпечних об’єктах України, що охороняються» за спеціальністю 21.02.03 – цивільна оборона. Стаж науково-педагогічної роботи Юлії Юріівни складає понад 10 років.
Коло наукових інтересів: комп’ютерний еколого-економічний моніторинг, нейронні мережі та генетичне програмування в системах кібербезпеки.