14 травня 2024 року студенти ПВНЗ «Європейський університет» спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» у супроводі свого викладача завідувача кафедрою екології та ландшафтного дизайну Бондар Юлії Олегівни здійснили цікаву науково-пізнавальну подорож екологічними стежками парку «Совки».

Метою заходу було вивчення екологічних особливостей ендемічних та космополітних видів рослин і тварин лісо-паркових зон міста Києва, на прикладі парку «Совки», та визначення ознак впливу змін клімату  на природні та штучні  екосистеми.

Прогулюючись мальовничими екологічними стежками та маршрутами студенти прослухали розповідь завідувача кафедрою Бондар Ю.О. про глобальні зміни клімату і їх безпосередній прояв на території України, познайомилися з деякими представниками флори та фауни парка «Совки», зокрема дуб звичайний, клен сріблястий, сосна звичайна, береза повисла, білка звичайна та синиця велика.

Студенти з задоволенням відвідали контактний зоопарк розташований у зоні відпочинку. Поспілкувалися з представниками зоопарку.

Прослухана лекція про глобальні зміни клімату підкреслила важливість внеску кожної людини у збереженні навколишнього природного середовища. В умовах, коли кліматичні умови нашої планети дуже швидко змінюється, здатність природи до самоочищення вичерпується, вникають проблеми, вирішення яких є нагальним.

Представники різних країн світу в більшій чи меншій мірі відчувають негативні  зміни. Це зумовлено тим що всі біотичні та абіотичні компоненти природи взаємопов’язані між собою тісними зв’язками, а людина є компонентом біосфери Землі.

Глобальне потепління замовлене парниковими газами призводить до танення льодовиків, підвищення рівня Світового океану та зменшення біологічного різноманіття. Ці зміни відображаються і на території України, зокрема в тому, що помірно континентальний клімат поступово і неупинно змінюється на різко континентальний, тобто такі пори року як весна та осінь можуть зникнути назавжди.

В кінці мандрівки на мальовничій галявині підсумували все почуте і побачене і прийшли до висновку, що проблеми зміни клімату набувають все більшої актуальності. Це призводить до підвищення панічних настроїв  у суспільстві, але це безплідно, бо ситуація вимагає комплексної розробки стратегії виходу із кризи та систематичне дотримання правил партнерських взаємовідносин людини і довкілля.

Categories: новини