В рамках науково-практичної частини занять Європейського університету “Проблеми екології в ХХХІ столітті” 21.05.2024 р. відбувся круглий стіл “Аналітична хімія в процесах контролю якості продуктів харчування”, модератором якого був д.б.н. Курчій Б.О.

В дискусії висвітлено нові сучасні аналітичні, надзвичайно актуальні, методи контролю якості продуктів харчування в умовах воєнних дій РФ в Україні. Адже використання армією РФ боєприпасів, споряджених токсичними хімікатами, забороненими міжнародною Конвенцією (N 187-XIV від 13 січня 1993 року): фосфорних бомб, газових гранат з хлорацетофеноном і хлорпікрином, поширюється далеко за межі фронтових дій.

Обговорено вплив токсичних хімікатів в продуктах харчування на здоров’я людини. Інтенсивність забруднення рослинної і тваринної продукції зросло також із-за використанням в бойових діях металів свинцю, міді і алюмінію. Констатовано, що аграрне виробництво в небезпеці по всій території України. Розглянуто сучасні інструментальні методи контролю якості продуктів харчування і фуражу. Серед найбільш оперативних і швидкісних методів виділено: методи вискоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ) і методи газової хроматографії (ГХ). У випадках токсикологічних інцидентів, можна використати ці прилади в НАН України і НААН України.

Одностайна думка учасників круглого столу – Україна в небезпеці з невизначено перспективою, викладання в курсах університету хіміко-аналітичних дисциплін є надзвичайно актуальною інформацією для свідомої поведінки студентів і громадян України.

Categories: новини